Kot kažejo vzporedne volitve, bo ljubljanski stolček še naprej zasedal Zoran Janković, za četrti zaporedni mandat je po do zdaj preštetih glasovih prejel dobrih 62 odstotkov glasov, njegov prvi zasledovalec Anže Logar pa nekaj več kot 27 odstotka. Listi Zorana Jankovića se obeta 43,2 odstotka glasov. Janković je zadovoljen, da so Ljubljančani podprli razvoj, njegovo verjetno zmago pa je komentiral tudi predsednik SDS Janez Janša, ki je povedal, da je Ljubljana specifična po prijemih volilne kampanje, ki jih očitno obvlada le Janković. Če bi bil Ljubljančan, bi ga to skrbelo.



Najbolj napeta bitka se je sicer bila v Mariboru, kjer je med drugimi kandidiral tudi nekdanji prvi mož štajerske prestolnice Franc Kangler, za favorite pa so veljali še podjetnik Saša Arsenovič ter poslanka DZ Lidija Divjak Mirnik in aktualni župan Andrej Fištravec. Po do zdaj preštetih glasovih se bosta v drugem krogu pomerila Arsenovič in Kangler, Fištravec, ki je prepričan, da se lahko Maribor zdaj pohvali z večjim številom delovnih mest in velikimi investicijami, pa ima za zdaj manj kot osem odstotkov glasov. 



Pestro je bilo tudi v Kopru, kjer Boris Popović, ki občino vodi že šestnajst let, optimistično pričakuje nov, že peti zaporedni mandat kljub številnim kritikam in napadom nasprotnikom, ki mu očitajo korupcijo in ustrahovanje. Nov župan se obeta Piranu, kjer se po dveh mandatih poslavlja Peter Bossman, tako bo na županskem stolčku po dveh mandatih naslednika dobil Igor Kolenc.



Novo ime pričakujejo v Kranju, dozdajšnji župan Boštjan Trilar namreč ni kandidira. Odločna zmaga se že v prvem krogu nasmiha Gregorju Macedoniju, ki je po do zdaj preštetih glasovih prepričal kar 63 odstotkov volivcev, na položaju pa bo najverjetneje ostal tudi velenjski župan Bojan Kontič, tako tudi medvoški, Nejc Smole, in murskosoboški Aleksander Jevšek.



Tomaža Toma Mencingerja je na Jesenicah izzvalo šest kandidatov, med njimi tudi Alma Rekić, vrhunska kuharica in nekdanja sodnica v oddaji MasterChef Slovenija, Blaž Račič, ki je bil pred kandidaturo novinar in dopisnik Dela, za zdaj kaže, da se bo prav on z županom spopadel za stolček. V Tržiču po dobrih 92 odstotkih preštetih glasov najbolje kaže dozdajšnjemu županu Bogdanu Sajovicu, ki je dobil slabih 49 odstotkov glasov, nekdanji župan Pavel Rupar mu sledi z dobrimi 19 odstotki. V knežjem mestu Bojana Šrota izziva več kandidatov, ki pa zdajšnjemu celjskemu županu ne predstavljajo posebnega izziva.



Kar 36 županov je brez protikandidata in si bodo stolček zagotovili že s samo enim glasom, v 60 občinah bodo novo vodstvo izbrali že v prvem krogu, saj sta tekmovala samo dva kandidata. V mestnih občinah je bila udeležba 35-odstotna, so sporočili z ministrstva za javno upravo. V mestnih občinah je bila najvišja udeležba v Novem mestu, in sicer 47-odstotna, in v Slovenj Gradcu, kjer je bila 43-odstotna. Sledili sta mestni občini Velenje s skoraj 42-odstotno udeležbo in Maribor s 42,5-odstotno udeležbo. Najnižja v mestnih občinah je bila v Kranju, kjer so namerili 29-odstotno volilno udeležbo, in v Ljubljani, kjer je bila 30-odstotna. V Murski Soboti je bila 38-odstotna, v Novi Gorici 36-odstotna, na Ptuju 28-odstotna, v Kopru 39-odstotna, v Celju 31-odstotna. Najvišja udeležba med 212 občinami je bila v občini Solčava, in sicer 84,23-odstotna. V občini Osilnica je bila nekaj več kot 81-odstotna, v občini Podvleka 73-odstotna in Cankova 71-odstotna. Najnižja volilna udeležba je bila v občini Vojnik, kjer je bila manj kot 28-odstotna. Nizka udeležba je bila tudi v občinah Brezovica (28,33-odstotna), Kranju (29,01-odstotna) in Ivančni Gorici (29,10-odstotna).



Dežurna služba ministrstva za notranje zadeve je od začetka volilnega molka, ki se je začel v petek ob polnoči, in je veljal do zaprtja volišč ob 19. uri, prejela 130 obvestil o domnevnih kršitvah volilnega molka.