Projekt, ki vključuje 800 enot, med njimi številna umetniška dela pa tudi intimne dokumente umetnice Fride Kahlo, so poimenovali Faces of Frida, mnogo pa jih prihaja iz zasebnih zbirk, ki doslej še niso bila na ogled javnosti in tudi ne digitalizirana. Denimo skico View of New York (Newyorški razgled) iz leta 1932. 



Obiskovalci si lahko ogledajo tudi retrospektivo Fridinih oblačil in ortopedskih steznikov, zbirka pa vključuje še številne osebne fotografije umetnice ter njena pisma in dnevniške zapise. Google z uporabo svoje aplikacije Street View tudi omogoča, da si lahko uporabniki strani ogledajo notranjost slovite Modre hiše, v kateri je Frida Kahlo živela v Mehiki, in drugih krajev, ki so zaznamovali njeno življenje. Za razliko od klasičnega obiska muzeja pa bodo radovedneži lahko v tej spletni zbirki preučili tudi podrobnosti posamezne mojstrovine, saj je Google poskrbel tudi za natančne povečave. 



In zakaj so se pri Googlu odločili za digitalni poklon mehiški umetnici? O Fridi Kahlo so razmišljali že dolgo časa, saj je umetnica poleg del, ki jih je ustvarila, s svojo življenjsko zgodbo še danes velik navdih mnogim ljudem. Njeno življenje so zaznamovali nesreča z avtobusom v mladosti, viharni zakon z Diegom Rivero ter nezmožnost, da bi imela otroke, vse to in še več pa je prelila v vse, kar je ustvarila. 



V umetnostno zgodovino se je zapisala predvsem s svojimi avtoportreti ter z rabo intenzivnih, živahnih barv, njena dela pa so odzvanjala tudi duh Mehike za čas njenega življenja od leta 1907 do 1954, ko so se godile velik družbene in kulturne spremembe, ki so vodile k mehiški revoluciji. 



Frida Kahlo je v 47 letih življenja ustvarila vsaj 140 slik ter številne risbe in študije. Njene slike, 55 med njimi je avtoportretov, pogosto vsebujejo simbolne upodobitve telesnih in duševnih ran. Kot je dejala, nikoli ni slikala sanj, slikala je svojo resničnost, ki je bila pretresljiva in izjemna. Ikona je postala v poznih 70. letih minulega stoletja, a do danes njen opus še ni povsem raziskan, je za ameriško revijo Forbes dejal sodelavec Googla Jesus Garcia. Njeno življenje in delo kot avtorica sama odpirajo še vedno veliko neznank.