Prvo rekreacijo si privoščimo najmanj uro in pol po zajtrku. Pri tem ne smemo pozabiti predvsem na ogljikove hidrate. Priporočamo doma narejeno mešanico iz ovsenih kosmičev in zmletih oreškov ter rozin. Prelijemo jo z navadnim tekočim jogurtom ali mlekom, osladimo z domačim medom in po želji dodamo še malo cimeta. Poleg tega popijemo vsaj dva kozarca tekočine, najbolje navadne vode, nesladkanega čaja ali razredčenega naravnega soka.

Vadba po obroku

Podobno velja za vadbo po kosilu ali večerji, ko je pametno jesti testenine ali riž v kombinaciji s svežo zelenjavo ter stročnice. Premor med prehranjevanjem in telesno dejavnostjo mora biti prav tako dolg vsaj eno uro. Potem ko smo napolnili želodec in poskrbeli za hidracijo, naj ta še naprej ostaja poglavitno vodilo. Med treningom vsakih dvajset minut naredimo vsaj nekaj požirkov vode. Ne čakajmo na občutek žeje, saj je takrat že prepozno. Kdor ne pije zadosti, bo prej utrujen, prav tako se pogosteje pojavijo krči in neljube poškodbe. Medtem ko intenzivno treniramo, prehranjevanje ni priporočljivo, vsaj ne v večjih količinah, saj nam lahko postane slabo.



Jedača, ki sledi

Potem ko smo se natelovadili, si najprej privoščimo prho, da s sebe izmijemo pot, sledita naj počitek in jedača – najbolje že prve pol ure po vadbi. Po sproščajoči rekreaciji nam hrana še toliko bolj tekne, seveda pa ne smemo pretiravati in se prenajedati. Pokurjene zaloge energije si lahko hitro povrnemo s kuhanim krompirjem, ki smo mu dodali malo masla in sveže nasekljanega peteršilja, ali z zeleno solato s popečenim piščancem, fižolom in koruzo. Odličen in nadvse osvežilen je tudi skutni namaz na kruhu, ki ga naredimo tako, da skuti primešamo nastrgano jabolko, malo limonovega soka, hren, sol in poper. Priprava zdrave hrane in pijače po vadbi še posebno prija, ko smo v dvoje oziroma v družbi.

Malice za eno osebo

Seveda je lahko tudi kuhanje za eno osebo prav zabavno in enostavno. Hranljiva malica za navdušenega lačnega športnika ali športnico nastane, ko umešanim jajcem dodamo papriko in paradižnik v slogu sataraša, ali testenine, ki so nam ostale od glavnega obroka. Navaden sendvič se spremeni v obrok in pol, kadar je v njem poleg mesnin in sira tudi sveža zelenjava, kot so koščki kumaric in popečenih bučk, ali tunin namaz. Prav tako je izvrsten smuti, ki ga naredimo iz mleka, zamrznjenih borovnic ali malin in manjše banane.