Olimpijski utrip ji je še kako dobro znan, občutki, ki te dni prevevajo naše najboljše zimske športnike, so ji povsem blizu. Tina Maze bo po štirih zaporednih nastopih na zimskih olimpijskih igrah prvič izpustila največji športni dogodek, a zaradi čudovitega razloga: najuspešnejša slovenska alpska smučarka s štiri olimpijskimi kolajnami, dvema zlatima, in dvema srebrnima, z življenjskim sopotnikom Andreo Massijem pričakuje prvega otroka.

»Olimpijski ciklus se končuje. Igre so pred vrati. Načrt je bil, da tja odpotujem z ekipo Eurosporta, nad čimer sem bila zelo navdušena, a mi je življenje spremenilo smer,« je v svojem blogu zapisala Tina. »Lagala bi, če bi rekla, da sem ravnodušna do tega tekmovanja, ki kljub vsemu negativnemu prizvoku v meni in upam, da tudi v vas, ostaja mogočna gora vrednot, ki jih premorejo le tisti, ki se 'čisto in pošteno' povzpnejo na sam vrh. Skratka: Olimp vidim kot nekaj več. Nekaj, kar je težje osvojiti, sploh če se ne zgodi kot presenečenje. Zato naj zaželim vsem in vsakemu posebej, da že v Pyeongchangu izkoristijo svoje zmogljivosti, da ne čakajo na naslednjo priložnost. Vse je mogoče. Spomini na Soči 2014 so ta čas pri meni še kako živi in jih z veseljem podoživljam. Ponosna in izjemno hvaležna sem za opravljeno delo moje 'neponovljive' ekipe Team to aMaze, tistega prvega, najožjega kroga, kot tudi drugega in tretjega. Prav vsem. Z zavedanjem marsikatere pomanjkljivosti, brez katere bi lahko še dodatno izboljšala rezultate, lahko rečem, da popolnost v tako razgibanem gibanju, kot je alpsko smučanje vseh disciplin, obstaja le v minimalnem obsegu. Čar je prav v tem, da tudi napake pripeljejo do vrha in kolajn. Zato zbrano in pogumno v boje! Srečno, 'gladiatorji'!«

Mazejeva se je v zgodovino slovenskega športa zapisala kot prva dobitnica zlate zimske olimpijske kolajne. Poleg zlata v smuku in veleslalomu iz Sočija je osvojila tudi dve srebrni olimpijski kolajni v Vancouvru 2010, in sicer  v veleslalomu in superveleslalomu, v Kanadi pa je imela tudi čast nositi slovensko zastavo. Odličji je osvojila v veleslalomu in superveleslalomu. Udeležila se je tudi iger leta 2006 v Torinu in 2002. v Salt Lake Cityju. Spomnimo, Tina je osvojila tudi devet kolajn na svetovnih prvenstvih, ima kar štiri zlate in pet srebrnih, v svoji beri nagrad pa hrani tudi veliki kristalni globus, ki ga je osvojila z rekordnim številom točk, ki se mu za zdaj ni približal še nihče, 2414. V svetovnem pokalu je slavila 26-krat, na stopničkah pa je skupno stala kar 80-krat.

Zadnjič je nastopila januarja lani, in sicer tam, kjer je doživela tudi svojo premiero v svetovnem pokalu in kjer je osvojila tudi prve stopničke v karieri, na mariborski Zlati lisici. S smučanjem ostaja povezana kot posebna televizijska sodelavka mednarodne mreže Eurosport.