Mnogi so dvomili, da bodo Slovenci, čeprav do zdaj na prvenstvu nepremagani in odlično uigrani, ugnali močne Latvijce, toda izbranci Igorja Kokoškova so si z bojevito igro priborili nadaljevanje na tem prvenstvu z rezultatom 103: 97.

Slovenija je odločno povedla že po prvi četrtini, v drugi pa se je igra sprevrgla v neprizanesljiv boj, ki so ga po mnenju nekaterih zaznamovale tudi dvomljive sodniške odločitve, tako da se je polčas končal z vodstvom Latvije za štiri točke. Toda naši fantje so znova pokazali zobe ter s hitrimi in odločnimi napadi tretjo četrtino sklenili z zajetno prednostjo desetih točk. Zadnjo četrtino je začinilo precej vroče krvi med igralci, znova so bile očitne dvomljive sodniške odločitve, toda slovenski fantje se niso vdali pod pritiskom in tekmo vrhunsko pripeljali do konca, največ točk pa je prispeval mladi Luka Dončić, 27.

Tako želena kolajna je tako že na dosegu roke, v polfinalu pa se bodo v četrtek zvečer pomerili z najhujšim tekmecem doslej, na tem prvenstvu prav tako nepremaganimi Španci, ki se že od začetka uvrščajo med favorite. Slovenija je bila v polfinalu leta 2009 na EP na Poljskem, kjer jo je korak pred finalom izločila Srbija, bitko za tretje mesto pa je izgubila proti Grčiji.