Po prvih dveh tekmah, ko je bil 23. in 47., je marsikdo odvrgel puško v koruzo, toda naš najuspešnejši biatlonec Jakov Fak je na južnokorejskem prizorišču, kjer so se temperature končno nekoliko dvignile in je vreme pokazalo prijaznejši obraz, opozoril, da še ni rekel zadnje.

S strelskimi nastopi je Fak, letošnji nesojeni zastavonoša, na 20-kilometrski preizkušnji opravil brezhibno, saj je pokril vseh 20 tarč, a je kljub temu za Norvežanom J. T. Boejem, ki je sicer zgrešil dvakrat, na koncu zaostal za pet sekund in pol. Tretji je bil Avstrijec Dominik Landertinger. Prvi favorit Francoz Martin Fourcade je tekmo končal na petem mestu. To je druga olimpijska kolajna za Jakova Faka, prvo je osvojil leta 2010 v Vancouvru, bron. Poleg tega ima posamično še dve zlati medalji s svetovnega prvenstva in dva brona.