Zasvojen s fetišizmom

To, kar ste opisali, je primer fetišizma ženskih nog. Pojem fetišizem v spolnem smislu je v strokovno literaturo uvedel francoski psiholog Alfred Binet leta 1887. Naziv izhaja iz francoske besede fetiche, ki se nanaša na malike raznih primitivnih ljudstev, zlasti v Afriki. Fetiš je predmet, ki ima po mnenju teh ljudi nadnaravno moč. Človek, ki je lastnik fetiša, ima izjemne sposobnosti ali pa živi pod zaščito bogov.

V spolnosti obstajajo različne oblike fetišizma, tiste milejše imamo za običajne in nemoteče. Če nekega moškega pri ženski še prav posebno privlači določeni del telesa, denimo prsi, lasje, zadnjica, kljub temu pa ga privlači in vzburja tudi ženska v celoti, lahko rečemo, da so denimo lasje pri ženskah njegov fetiš. Pravi fetišist pa je tisti, ki ga spolno vzburja le en del ženskega telesa ali le ena njena telesna lastnost, včasih pa tudi samo predmet, ki pripada ženskemu telesu. Ženske v celoti sploh ne potrebuje in mu je odveč. Spolna združitev z njo je zanj zanimiva le, če je nosilka fetiša, pogosto pa doživi orgazem pri samozadovoljevanju in otipavanju, ovohavanju in podobnih stikih s fetišem. Fetišizem ženskih nog je dobro znan v antropologiji in zgodovini, najbolj poznan primer je verjetno fetišizem ženskih nog na Kitajskem. Tam so moški menili, da so stopala najprivlačnejši del ženskega telesa. Manjša so bila, bolj naj bi jih vzburjala, zato so jih že majhnim deklicam povezovali in jih tako ovirali v rasti. Ženske noge je smel videti le mož.

Tudi če odmislite svoj fetišizem kot nagnjenje, ki vas moti in ovira vaše partnersko življenje, se zamislite nad tem, da vaša spolna dejavnost časovno obvladuje vaše življenje. Po domače bi lahko rekli, da ste zasvojeni s spolnostjo oziroma s fetišizmom. Vaš odnos do spolnosti je moten, s pretirano spolno dejavnostjo bežite iz realnega sveta, proč od težav, s katerimi se nočete spoprijeti. Pomoč poiščite v ambulanti za spolne motnje na Kliničnem centru v Ljubljani.