Še en odličen dan je za slovenskimi alpskimi smučarkami v Lenzerheideju, kjer je prvič v svoji karieri na stopničke stopila Meta Hrovat. Z odlično veleslalomsko vožnjo je Podkorenka dokazala, da se lahko kosa z najboljšimi v disciplini, prehiteli sta jo le mnogo bolj izkušeni Francozinja Tessa Worley, ki se je okitila z zlatom, in Nemka Victoria Rebensburg, ki je bila druga.

Meta je bila po prvi vožnji 14., v drugo pa je pritisnila na plin in v cilj pridrvela z velikansko prednostjo, ki sta jo lahko premagali le vodilni veleslalomistki iz zadnjih let. Za seboj je pustila celo veliko Mikaelo Shiffrin, ki, kot kaže, vendarle ni nepremagljiva, saj že nekaj tekem kaže občutno slabšo formo. Odlični predstavi je pokazala sicer trenutno naša prva veleslalomistka Ana Drev, ki je v vratolomnih vožnjah skorajda ogrozila svoj obstoj na progi, a se je mojstrsko in seveda izkušeno ujela ter v cilj prišla z odličnim časom. Točke sta osvojili tudi Tina Robnik s 14. mestom in Ana Bucik s 26.

Jutri je v Švici na sporedu še slalom, kjer bodo na štartu znova naša dekleta.