Prva Slovenka na startu s številko 12 Meta Hrovat se je v domači ekipi najbolje odrezala. Za vodilno Američanko Mikaelo Shiffrin je zaostala nekoliko več kot poldrugo sekundo in ob prihodu v cilj vpisala sedmi čar, do konca prve vožnje pa končala na osmem mestu in tako napredovala v finale. Hrovatova si po sedmem mestu na zadnjem veleslalomu pred Mariborom na Kronplatzu obeta nova vrhunska uvrstitev.

Nekoliko slabše se je odrezala ljubljenka domačih navijačev Ilka Štuhec, ki je s startno številko 31. na koncu pristala na 26. mestu. Za najboljšo je zaostala manj kot štiri sekunde, a glede na to, da jo je rezultat vseeno ponesel naprej v veleslalomski finale, ki bo zanjo prvi po poškodbi kolena, je Mariborčanka odločena, da na drugi vožnji da vse od sebe, saj na Zlati lisici smuča le danes, že jutri se namreč odpravlja na svetovno prvenstvo v švedski Aare.

Ostale štiri Slovenke, Neja Dvornik s 34. mestom, Ana Bucik na 38. mestu, povratnica po poškodbi Tina Robnik s 44. mestom in domačinka Desiree Ajlec s 57. mestom, se žal niso prebile v finale. Pripravite navijaške zastavice torej za Meto in Ilko, druga vožnja se začne ob 13. uri.

V finalu sta na prvem mestu prvič v zgodovini Zlate lisice slavili kar dve, Američanka Shiffrinova in Slovakinja Petra Vlhova. Najboljša med Slovenkami je bila Hrovatova, ki je zasedla končno osmo mesto, Štuhceva pa se na Švedsko odpravlja z 20. mestom na Zlati lisici.