50-letna Duckworthova je komentirala, da se je senat s tem le prebil v 21. stoletje in priznal, da imajo novi starši včasih tudi delovne obveznosti. S tem so po njenem mnenju dali svetel vzor ameriškim delodajalcem. Senatorkin kolega iz Illinoisa Dick Durbin se je pošalil, da bo senatorjem dobro delo, če občasno vidijo kakšno dudo in pleničke, a seveda brez težav pri spreminjanju pravila ni šlo. Ameriški senat je namreč predan tradiciji in se nerad spreminja. Nazadnje so poseben dostop dovolili službenim psom vodičem in to daljnega leta 1977.



Na Tajskem rojena Duckworthova je sicer veteranka vojne v Iraku, kjer je izgubila obe nogi. Nekateri kolegi so predlagali, da naj pač glasuje iz kakšne druge sobe ali preddverja, ali pa naj ji hči med glasovanjem pridrži kdo od njenega osebja. Vendar pa zvezna zakonodaja prepoveduje izkoriščanje zveznih uslužbencev za varuške ali pestunje. Senatne veterane je skrbelo, ali bo Duckworthova morda tudi dojila v dvorani, vendar se tega ni bati. Vodilna demokratka v senatnem odboru za pravila Amy Klobuchar iz Minnesote, ki je slovenskega rodu, je dejala, da bo Duckworthova imela otroka s seboj morda le v izjemnih primerih, ko bo potrebno opraviti glasovanje ob nemogočih urah.



Duckworthova je za zdaj edina senatorka z otrokom, mlajšim od leta dni, obenem pa je s tem prišla v zgodovino kot prva senatorka v zgodovini ZDA, ki je rodila, ko je bila na položaju. Klobucharjeva je dejala, da je bila sprememba pravil potrebna, ker se nikoli ne ve, ali bo kakšna kolegica šla po poti Duckworthove. V stočlanskem senatu je sicer trenutno 23 senatork.