Po napovedih se je na parketu v Carigradu odvil neusmiljeni boj, v obeh ekipah je bilo jasno, da si bodo dragocene točke za tako želeni finale lahko priigrali le z neprizanesljivo borbo. Toda na koncu je bila zmaga slovenska, in to z osupljivim rezultatom 92 : 72!

Naši fantje so pokazali takšno premoč nad favoriti, da so Španci od drugega polčasa naprej komajda lovili sapo. Slovenija si je prvo četrtino priborila predvsem z odličnimi, tudi vratolomnimi trojkami, ki jih Španci preprosto niso mogli ustaviti. Druga četrtina je bila sicer vse do konca mnogo bolj izenačena, Španci so pokazali težko pričakovane zobe, toda Slovenci so polčas vendarle sklenili s štirimi točkami prednosti.

V drugi polovici so prednost skokovito stopnjevali in tretjo četrtino končali s kar 16 točkami prednosti, v zadnjem delu pa so si nič več kaj strašne nasprotnike, ki se sploh niso zmogli več uigrati, povsem podjarmili in že po nekaj minutah si je marsikdo upal napovedati, da je španskih sanj o vnovičnem zlatu konec. Slovenske pa so se še kako približale resničnosti.

Španija, zmagovalci treh od štirih zadnjih EP in nekdanji svetovni prvaki, njihove barve pa brani kar šest igralcev iz NBA, je pred spopadom veljala za velikega favorita, a vendarle so bili Slovenci pred tekmo velika grožnja bratoma Gasol in preostalim iz ekipe, ki so se ji vsi do zdaj približevali zgolj s strahospoštovanjem. No, v nedeljo zvečer bo zmagovalka dvoboja med Srbijo in Rusijo nedvomno trepetala pred Slovenijo ...