Slovenski rokometaši so v koprski Bonifiki odigrali odločilno tekmo proti Portugalski za uvrstitev na evropsko prvenstvo, ki bo januarja 2018 na Hrvaškem, in nasprotnike premagali z veliko, rekordno razliko proti tej evropski ekipi, z 28 proti 18, in dokazali, da so iz pravega testa za velika tekmovanja.

Tekma se je začela s slovenskim golom, nadaljevala pa precej izenačeno. Prvi polčas, v katerem so jim Portugalci še nekako sledili, so Slovenci sklenili s tremi goli prednosti, blesteli so predvsem Gašper Marguč, Jure Dolenec, Marko Bezjak, Blaž Blagotinšek in Gregor Potočnik. Naši fantje so že takoj po začetku drugega polčasa razliko še povečali in jo ves čas vzdrževali na nedosegljivi ravni, na koncu so z atraktivnimi akcijami zmagali s kar desetimi točkami prednosti.

Slovencem, ki se zdaj veselijo že enajstega nastopa na EP, je za napredovanje na sklepni turnir stare celine zadostoval že neodločen izid z manj kot 25 goli, saj se je prva medsebojna tekma v Lizboni končala s 26:26. Pred zadnjim krogom kvalifikacij so si nastop na evropskem prvenstvu poleg gostiteljice Hrvaške že zagotovile Španija, Nemčija, Švedska, Danska, Francija, Madžarska, Srbija in Belorusija.