Strokovnjaki namreč mirijo, češ da kletvice znižujejo raven stresa, blažijo bolečino in pomagajo premagovati ovire na delovnem mestu. Predvsem pa preživeti delavnik ob neznosnih sodelavcih. Posredno ali neposredno, kakor koli že, pomaga, če se olajšamo!



Tako piše spletna stran Women's Health, kjer še pravijo, da neprimerne besede, izrečene spontano, sproščajo adrenalin, ki nas spodbudi k ukrepanju, boljšemu razpoloženju in poznejši pomiritvi. Tako naj bi ugotovili, da se piloti in kirurgi, ki opravljajo izjemno stresne poklice, zanesljiveje odrežejo pri svojem delu in nastopajo veliko bolj samozavestjo, če vmes izustijo kakšno umazano – pa ne le takrat, ko so jezni ali zaskrbljeni, temveč tudi takrat, ko jim gre dobro. Za spodbudo in pogum, pač.



Zakaj, ni znano, verjetno pa v ozadju stoji potreba po uporništvu. Kletvice veljajo za prepovedane v omikani družbi, in kdor si jih drzne izustiti vpričo drugih, si pridobi odobravanje okolice. Kdor preklinja, pa velja za iskrenega in pristnega, saj mu ni mar za obsojanje drugih.