Na treh dozdajšnjih tekmah so slovenski fantje dosegli tri zmage, nadvladali so Poljake, Fince in Grke, danes pa so na seznam poraženih nasprotnikov dodali še Islandce.

Čeprav so varovanci Igorja Kokoškova pred tekmo veljali za izrazite favorite, so jih Islandci, najšibkejša ekipa v skupini, na začetku pošteno presenetili in prvo četrtino končali z dvema točkama prednosti. Dragocene pike so si priborili predvsem s trojkami, odlične napade pa so ob šibki slovenski obrambi nadaljevali tudi v drugi četrtini. Toda izurjeni Slovenci so jih kmalu strli in drugo četrtino končali s kar 17 točkami prednosti.

V drugi polovici so prednost le stopnjevali, najvišja je znašala kar 32 točk. Tekmo so po pričakovanjih končali z gladko zmago, 102 : 75, priložnost za igro so tako dobili tudi nekateri rezervisti s klopi, da so si lahko nosilci igre, kot sta odlična Goran Dragić in Luka Dončić, odpočili. Jutri se bo Slovenija pomerila še z zadnjo reprezentanco v predtekmovalnem delu, Francijo, tudi v tem dvoboju velja za favoritinjo. V soboto se bo ne glede na jutrišnji izid pomerila že v osmini finala.