Vsekakor ne obupujmo preveč, če so nam močni sončni žarki pokvarili lep videz las, da zdaj delujejo krhko, štrenasto in utrujeno. Posvet pri dobri frizerki ali frizerju bo zagotovo prinesel rešitev. Prvo pravilo je, da morajo biti konice kraljice. Njihovo stanje – ali so močne ali razcepljene – največ pove o tem, ali za svoje naglavno okrasje zares dobro skrbimo. Morda nas poleg klasičnega striženja konic premamita povsem nov način stiženja in barvanja, ki smo si ju vedno želeli preizkusiti, saj nam tudi najboljša prijateljica prigovarja, da sta kot ustvarjena za nas. 


Brez večjih stroškov 

Pred katerim koli korakom je treba svoje naglavno okrasje seveda najprej primerno pocrkljati in okrepiti na kar najbolj naraven način. To je mogoče narediti brez večjih stroškov, saj večino sestavin za nego, s katero nahranimo in obnovimo poškodovane lase, najdemo že v hladilniku oziroma shrambi z živili ter v omarici z osnovno negovalno kozmetiko. 


Adijo, kodralniki in likalniki! 

Za začetek vsaj za nekaj časa pozabimo na vroče sušilnike, likalnike in kodralnike, ki nam cvrejo lase, ter za njihovo oblikovanje in sušenje raje izkoristimo poletne visoke temperature; le neposrednemu soncu se seveda izogibajmo. Poigrajmo se z navijalkami različnih velikosti in si privoščimo nagajive kodre ali pa vlogo stilista prepustimo prijetno pihljajočemu vetru. Prav tako preverimo, ali sta naša glavnik in krtača še primerna za uporabo in nimata kakšnih poškodb oziroma reliefa, ki še dodatno trga lase. Pri njihovem umivanju šampon razredčimo z vodo ter seveda ne pozabimo na balzam. Na konice ga prav tako nanesimo po kopanju v morju, jezeru, na bazenu ali kje drugje na prostem. 



Čaj s ptičjo dresnijo 

Tako kot nam je utrujeno telo hvaležno, ko se naspimo, bo dovolj nočnega počitka pomagalo povrniti energijo tudi lasem. Podobno velja za rekreacijo in kakovostno prehrano, polno vitaminov in mineralov, kot so piščančja obara, mešana solata z bučnimi semeni in oreški, sadna solata s svežimi gozdnimi sadeži, jajčna omleta ter sardele s tržaško omako. Poznavalci zelišč vedo, da lase od korenin do konic pomaga krepiti in obnoviti čaj iz kopriv, lipe, ptičje dresni, preslice ali le hibiskusa. Ptičjo dresen moramo v nasprotju z drugimi sestavinami, ki jih le malo poparimo, pustiti vreti od 10 do 20 minut. 


Z jajci ne zgrešimo 

Prav tako ne pozabimo na hranilne in vlažilne maske. Veliko kombinacij obstaja, in ni vrag, da ne bi našli prave zase. Ponujamo vam več kot deset formul zanje. Prva maska je jogurtova, dodamo mu le malo medu. Drugo naredimo tako, da gelu aloe vere primešamo nekaj kapljic limonovega soka in oljčnega olja. Tretjo sestavljajo pivo, žlička sončničnega olja in jajce. To je tudi v četrti maski, medtem ko normalnim lasem namenimo celo, za suhe lase izberimo rumenjak, mastnim pa privoščimo stepeni beljak. Dodamo še žličko oljčnega olja in medu. 


Od majoneze do želatine 

Če verjamete ali ne, podobno učinkovita je majoneza, ki ji primešamo nekaj zmečkanih zrelih jagod ali banano. Zrel avokado je že sam po sebi odličen negovalni pripomoček, le še malo oljčnega olja prilijemo ter v mešalniku ustvarimo pasto. Za še eno zanimivo različico potrebujemo želatino z malo vode, jabolčni kis in eterično olje rožmarina. Vse omenjene maske je treba za kar najboljši učinek pustiti na glavi vsaj pol ure ali več. Nato jih speremo z mlačno vodo in lase umijemo kot običajno. 


Za dramo paradižnik in še kaj 

Izgubljeni lesk pričeski povrnemo s paradižnikovo masko, za katero potrebujemo kozarec bio mezge in tri žličke koruznega škroba. Dobljeno zmes, ki bo po uporabi v kopalnici sicer pustila vtis, kot da smo uprizorili krvavo filmsko bitko, nanesimo na umite lase, pustimo delovati deset minut, nato pa jih ponovno umijemo. Dramatično lesketajočo se pričesko prav tako dobimo s pomočjo pivovske pene ali razredčenega jabolčnega kisa. Izberimo, kar nam je bolj povšeči.