Članska proga je bila dolga 12 kilometrov. Štart je bil v Eko resortu pod Veliko planino, proga pa je potekala mimo cerkvice na Sv. Primožu čez Pasje pečine do Male planine do cilja na Gradišču na Veliki planini. Tekači so morali premagati kar 1295 metrov višinske razlike. Nekoliko manj kilometrov in višinskih metrov je čakalo članice in mladince, ki so štartali na Sv. Primožu, najkrajšo progo pa so imele mladinke s štartom na Kisovcu. In glede na vročinski val, ki je zajel državo, ne preseneča, da so mnogi ob prihodu v cilj od napora in za tek nedvomno nezdravih temperatur kar omagali.

V članskih zasedbah sta slavila Italijan Xavier Chevrier in Švicarka Maude Mathys, ki sta na Veliki Planini tako postala evropska prvaka v gorskem teku, Slovencev in Slovenk pa ni bilo med deseterico. Romun Gabriel Bulanda je bil najhitrejši mladinec, med mladinkami pa je slavila Nemka Lisa Oed (23:16). Slovenskih predstavnic pa ni bilo na startu.

Tisti, ki raje tečejo v bolj svežih temperaturah, pa se bodo nocoj pomerili v teku okoli Blejskega jezera. Tekmoval bo tudi Borut Pahor, ki smo ga minuli teden ujeli med treningom ob slovenskem biseru.