Crans Montana je bila tudi danes prizorišče številnih odstopov in grdih padcev, k sreči pa brez poškodb. Progi je bila v popolnosti kos le naša Mariborčanka, ki se je tako že osmič prebila na stopničke, komajda ji je sledila zgolj Italjanka Elena Curtoni s pol sekunde zaostanka, Avstrijka Stephanie Venier pa je na tretjem mestu zaostala že več kot za sekundo.

Ilka se je tako danes resno uvrstila med kandidatke tudi za mali kristalni globus v superveleslalomu, dve tekmi pred koncem ima namreč 290 točk in zaostaja le za Tino Weirather (306) in Laro Gut (300), vodilna pa je tudi v smuku, prvo mesto pa bo skorajda zagotovo zadržala v alpski kombinaciji. Prav ta bo na sporedu znova jutri, spomnimo, ilka je bila včeraj v tej disciplini druga.

Kot rečeno, je na današnjem superveleslalomu odstopilo kar nekaj deklet, med njimi tudi favoritinji Lindsey Vonn in Sofia Goggia. Na startu ni bilo Anne Veith, ki bo znova morala na operacijo levega kolena in se je zato od letošnje sezone že poslovila.