Sodelovanje med umetnikom Gottfriedom Helnweinom in Albertino poteka že dolgo časa. V dunajski galeriji je imel ta hiperrealistični slikar svojo prvo samostojno razstavo, sledile so še manjše, leta 2013 pa je Helnwein svoj 65. rojstni dan obeležil z veliko retrospektivo. Izredno čustven odziv obiskovalcev na to razstavo je umetnika tako ganil, da se je odločil galeriji podariti sedem svojih umetnin.

Poleg slik "Pink Mouse 2", "Righteous Man V (Blue Boy)" in treh del iz serije "Sleep" je zbirka Albertine odslej bogatejša še za slike "Epiphany III (Presentation at the Temple 2)" s spečo lepotico na oltarju, obdano z iznakaženimi vojnimi invalidi, in "The Murmur of the Innocents 39", ki prikazuje okrvavljeno deklico. Vse slike tematizirajo okrutnost družbe, kar je že desetletja rdeča nit umetnikovega ustvarjanja.  

Gottfried Helnwein, Epiphany III, (Presentation at the Temple 2), 1998

Kontroverzni fotograf, slikar in performer je svetovno javnost šokiral predvsem s hiperrealističnimi slikami ranjenih in prestrašenih otrok. Helnwein je v svojih delih uporabil tudi motive popularne kulture, predvsem Disneyeve junake, in jim dodal groteskne poteze, kajti tudi iznakažena Miki Miška s potuhnjenim pogledom je lahko simbol bolečine, zla in uničenih svetov.

Helnwein se je rodil na Dunaju, kjer je tudi preživel svoje otroštvo in mladost. To obdobje ga je močno zaznamovalo, saj se je zaradi stroge katoliške vzgoje v duhu nacionalsocializma počutil odrinjenega in zatiranega. Ventil za izražanje čustev je našel v umetnosti, kar ga je pripeljajo tudi do študija na dunajski Akademiji za likovno umetnost. Njegova dela so bila razstavljena po vsem svetu.